سوالات متداولتفاوت خانه هوشمند و BMS در چیست؟

سیستم های BMS بیشتر برای کنترل قسمت های تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرند ولی خانه های هوشمند با اجزای داخلی منزل سر و کار بیشتری دارند و تاثیر آن در زندگی روزمره بیشتر است. لازم است بدانید که سیستم های خانه هوشمند می توانند به عنوان BMS نیز فعالیت کنند ولی تجهیزاتی که تخصصا برای BMS تولید شده باشند قادر به انجام فعالیت های خانه هوشمند نیستند.


چه نوع خانه هایی را می توان هوشمند سازی کرد؟

هیچ محدودیتی در هوشمند سازی وجود ندارد. اگر خانه ای در حال ساخت دارید یا حتی خانه شما چندین سال از ساختش می گذرد، میتوانید آن را به یک خانه هوشمند تبدیل نمایید.

آیا خانه های ساخته شده برای هوشمند سازی نیاز به تخریب دارند؟

خیر ، در صورتی که از پروتکل های بی سیم استفاده نمایید نیاز به هیچ گونه تخریبی نخواهید داشت.

هزینه هوشمند سازی ساختمان چقدر است؟

هزینه هوشمند سازی به هیچ عنوان بر اساس متراژ یا ابعاد محل اندازه گیری نمی شود. برای بر آورد هزینه هوشمند سازی ، قابلیت های مورد نیاز مصرف کننده ملاک قرار داده شده و به نسبت آنها تجهیزات مناسب انتخاب می گردد. لذا این امکان وجود دارد که فضایی با متراژ بسیار کمتر، هزینه ای بسیار بالاتر را برای هوشمند سازی طلب نماید. امکاناتی نظیر نوع روشنایی ها، تعداد آنها، سیستم سرمایشی و گرمایشی ، پرده های هوشمند ، سیستم های صوتی هوشمند و … مواردی هستند که در قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر خواهند داشت.

مدت زمان مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان چقدر است؟

در صورتی که ساختمانی در حال ساخت در فرایند هوشمند سازی قرار گیرد، تیم هوشمند سازی با همکاری تیم برق و تاسیسات ساختمان، هوشمند سازی را پیش خواهند برد و در اخرین مرحله از نازک کاری، کلید ها و تجهیزات روی کار را نصب می نمایند. اما در صورتی که ساختمانی ساخته شده را بصورت بی سیم هوشمند نماییم، بسته به حجم امکانات مورد نیاز، این امر از یک روز تا یک هفته متغیر خواهد بود. مدت زمان هوشمند سازی نیز همانند هزینه ی آن وابستگی بسیاری به امکانات مورد انتخاب دارد.